logo sielskie 2018

 

REGULAMIN

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. W związku z zaistniałą sytuacją zmieniamy przebieg samej imprezy, ale z niej nie rezygnujemy!!!

MIEJSCE: MGPE - Skansen w Chorzowie         TERMIN: 1 października do 30 października 2020r.
WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny.

opłata za udział: 5 zł płatne przy wejściu do skansenu przez cały październik na hasło „SIELSKIE KLIMATY”

Tematem twórczych działań będzie: pejzaż, architektura, wnętrza obiektów architektonicznych. Prace malarskie wykonujemy na własnych podobraziach. Każdy uczestnik po wykonaniu pracy pozostawia ją w kasie skansenu W miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą sztalugi, krzesła plenerowe itp.

Prace malarskie ocenione zostaną przez jury składające się z artystów plastyków. Autorzy najciekawszych prac zostaną uhonorowani nagrodami. Spośród wszystkich prac wybrana zostanie najlepsza praca która otrzyma nagrodę Grand Prix.

Prace oceniane będą wg następujących kategorii wiekowych:

kategoria I dzieci do lat 14 | kategoria II młodzież do lat 20 | kategoria III szkoły plastyczne | kategoria IV kategoria OPEN

TERMINARZ:

  • Powiadomienie szkół - do 30 września br.
  • Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia poprzez logowanie na stronie www.sielskie.plastyk.katowice.pl [preferowane]
       e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 32 /254 24 22
  • Termin pikniku 1 października 2020-30 października 2020 w godzinach otwarcia SKANSENU
  • Powiadomienie o wynikach obrad jury 7 listopada 2020
  • Wystawa poplenerowa oraz odbiór nagród od 8 do 27.11.2020 r. w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia).
  • • Czas trwania wystawy 8.11.2020 - 27.11.2020

PLAN PIKNIKU:

Uczestnicy pikniku wykonują prace korzystając z własnego materiału i podkładów (karton, blok A3, płótno) Prosimy o przyklejenie opisu (imię, nazwisko, wiek), którą otrzymacie przy zakupie biletu.
Po zakończeniu działań malarskich uczestnicy oddają zrealizowane prace malarskie w kasie SKANSENU. W celu ich oceny zostanę przewiezione do ZSP w Katowicach. Nagrodzone prace pozostają własnością organizatorów, pozostałe prace będzie można odebrać po zakończeniu wystawy w siedzibie szkoły, najpóźniej do końca grudnia br.


 organizatorzy:
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach
Chorzowskie Centrum Kultury
Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku. Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 600 930 228, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.