Możliwość rejestracji uczestników została zablokowana!!!
TERMIN ZGŁOSZEŃ MINĄŁ!!!

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej.

XVI Piknik Malarski Sielskie Klimaty

w tym roku spotykamy się piknikowo w chorzowskim Skansenie 7 października 2021 Czas trwania pleneru godziny 1100 do 1500 .

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o temat pozwalający na zwiększenie ekspresji twórczej uczestników " INSPRACJA SZTUKĄ NAIWNĄ".

Miejsce: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" - Skansen w Chorzowie.

WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny. Swój udział zgłaszamy online: https://sielskie.plastyk.katowice.pl/ opłata za udział: 10 zł płatne przy wejściu do SKANSENU

Termin pikniku - 7 października 2021 g.1100

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku. Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 600 930 228, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: sielskie@plastyk.katowice.pl

Organizatorzy:

Chorzowskie Centrum Kultury,
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach,
Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”A tak było 2 lata temu...

 logo sielskie 2018

 

REGULAMIN

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. W związku z zaistniałą sytuacją zmieniamy przebieg samej imprezy, ale z niej nie rezygnujemy!!!

MIEJSCE: MGPE - Skansen w Chorzowie         TERMIN: 1 października do 30 października 2020r.
WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny.

opłata za udział: 5 zł płatne przy wejściu do skansenu przez cały październik na hasło „SIELSKIE KLIMATY”

Tematem twórczych działań będzie: pejzaż, architektura, wnętrza obiektów architektonicznych. Prace malarskie wykonujemy na własnych podobraziach. Każdy uczestnik po wykonaniu pracy pozostawia ją w kasie skansenu W miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą sztalugi, krzesła plenerowe itp.

Prace malarskie ocenione zostaną przez jury składające się z artystów plastyków. Autorzy najciekawszych prac zostaną uhonorowani nagrodami. Spośród wszystkich prac wybrana zostanie najlepsza praca która otrzyma nagrodę Grand Prix.

Prace oceniane będą wg następujących kategorii wiekowych:

kategoria I dzieci do lat 14 | kategoria II młodzież do lat 20 | kategoria III szkoły plastyczne | kategoria IV kategoria OPEN

TERMINARZ:

 • Powiadomienie szkół - do 30 września br.
 • Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia poprzez logowanie na stronie www.sielskie.plastyk.katowice.pl [preferowane]
     e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 32 /254 24 22
 • Termin pikniku 1 października 2020-30 października 2020 w godzinach otwarcia SKANSENU
 • Powiadomienie o wynikach obrad jury 7 listopada 2020
 • Wystawa poplenerowa oraz odbiór nagród od 8 do 27.11.2020 r. w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia).
 • • Czas trwania wystawy 8.11.2020 - 27.11.2020

PLAN PIKNIKU:

Uczestnicy pikniku wykonują prace korzystając z własnego materiału i podkładów (karton, blok A3, płótno) Prosimy o przyklejenie opisu (imię, nazwisko, wiek), którą otrzymacie przy zakupie biletu.
Po zakończeniu działań malarskich uczestnicy oddają zrealizowane prace malarskie w kasie SKANSENU. W celu ich oceny zostanę przewiezione do ZSP w Katowicach. Nagrodzone prace pozostają własnością organizatorów, pozostałe prace będzie można odebrać po zakończeniu wystawy w siedzibie szkoły, najpóźniej do końca grudnia br.


 organizatorzy:
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach
Chorzowskie Centrum Kultury
Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku. Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 600 930 228, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 logo sielskie 2018

 

REGULAMIN

Wracamy do stacjonarnej formy imprezy, wspólnego spotkania w chorzowskim SKANSENIE.

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

MIEJSCE: MGPE - Skansen w Chorzowie

TERMIN: 7 października 2021r.

WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny. Zgłoszenie udziału można dokonać online

opłata za udział: 10 zł płatne przy wejściu do skansenu .

Tematem twórczych działań będzie: pejzaż, architektura, wnętrza obiektów architektonicznych. Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o temat pozwalający na zwiększenie ekspresji twórczej uczestników " INSPRACJA SZTUKĄ NAIWNĄ".

Prace malarskie wykonujemy w dowolnej technice malarskiej. Każdy uczestnik po wykonaniu pracy pozostawia ją w punkcie odbioru prac przy drewnianej scenie na przeciwko KARCZMY. W miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą sztalugi, krzesła plenerowe, karimaty, koce itp.

Prace malarskie ocenione zostaną przez jury składające się z artystów plastyków. Autorzy najciekawszych prac zostaną uhonorowani nagrodami.

Prace oceniane będą wg następujących kategorii wiekowych:

kategoria I dzieci do lat 14 | kategoria II młodzież do lat 20 | kategoria III szkoły plastyczne | kategoria IV kategoria OPEN

TERMINARZ:

 • Przyjmowanie zgłoszeń - do 4 października 2021 br. poprzez logowanie na stronie sielskie.plastyk.katowice.pl
 • Termin pikniku 7 października 2021
 • Powiadomienie o wynikach obrad jury 14 października 2021 Zamknięcie wystawy poplenerowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 29.10.2018 r. w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. 1000-lecia).
 • Czas trwania wystawy 11 - 29.10.2018 r. w galerii ZSP w KATOWICACH

PLAN PIKNIKU:

 • od godz. 10:30 | zbiórka uczestników: MGPE Skansen w Chorzowie - scena przy karczmie
 • 11:00-15:00 | czas trwania pleneru, podczas działań malarskich przewidujemy imprezy towarzyszące m.in. zabawy dla najmłodszych, ognisko. Wszystkim uczestnikom pikniku zapewniamy podobrazie oraz słodki poczęstunek. Po zakończeniu działań malarskich uczestnicy oddają zrealizowane prace malarskie w celu ich oceny. Nagrodzone prace pozostają własnością organizatorów, pozostałe prace będzie można odebrać po zakończeniu wystawy w siedzibie szkoły, najpóźniej do końca listopada br.

organizatorzy:
Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach
Chorzowskie Centrum Kultury
Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku. Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 600 930 228, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wypełnij poniższy formularz aby zgłosić uczestników pikniku malarskiego "Sielskie Klimaty 2021"

(prosimy nie wypełniać z wciśniętym klawiszem CapsLock - nie wszystko dużymi literami - np. Jan a nie JAN)

Zgłoszenie grupy (szkoła)     Zgłoszenie indywidualne

*
*
*
Uczestnik 1 *   kategoria

Po wpisaniu pierwszego uczestnika i wybraniu kategorii pojawi się drugie pole dla następnego uczestnika (uwaga! starsze przeglądarki nieaktualnych systemach mogą nie obsługiwać tej opcji np. IE)

W przypadku zgłaszania grupy możliwe jest jednorazowe zgłoszenie 30 uczestników przez jednego opiekuna

W przypadku potrzeby zgłoszenia większej ilości uczestników konieczne jest ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia dla kolejnych grup!!! (wypisz pierwszą 30, wyślij a następnie ponów operację dla kolejnych uczestników)

* pole wymagane